Технологія являє собою метод ін’єктування та насичення грунтової основи гелевим композитом, в основу якого покладене кероване ін’єктування (під тиском) розрахованих об’ємів твердіючих розчинів за спеціально складеною об’ємно-планувальною схемою. Такі розчини є екологічно чистими, довговічними, високої міцності та проникнення.
Ін’єктування грунтової основи гелевим композитом є керованим, оскільки складові розчину, метод його приготування і закачування в грунт дають можливість підібрати такий склад розчину, які можуть прискорити або загальмувати час тужавіння його в грунті від декількох хвилин до декількох діб.
Утворені при цьому включення, в радiусi 0.7-1 м вiд ін’єктора, пiд впливом тиску, розширюються за рахунок об’єму твердіючого розчину і формують жорсткий армуючий каркас. Задіяні між включеннями фрагменти грунтового масиву стискаються ін’єкційним розчином, що діє як внутрішній розширювач, покращуючи за рахунок цього фізико-механічні характеристики грунту.
Закріплений пропонованим методом грунтовий масив стає принципово новим природно-техногенним утворенням — геотехнічним композитом, який має високий ступінь твердості і коренеподібну форму.
Ін’єкційний розчин при накачуванні в свердловини під тиском до 0,8 МПа володіє високою вибірковою проникливістю в грунт, що сприяє підсиленню найбільш ослаблених зон грунтового масиву, створюючи таким чином, однорідний масив з високою несучою здатністю.
Кількість свердловин, їх напрямок і довжина визначаються залежно від інженерно-геологічних властивостей грунтів основи, плану фундаментів, розмірів підошви, глибини її закладання, мереж підземних інженерних комунікацій і таке інше.
Проін’єктований масив підвищує несучі властивості на лесовидних, піщаних, насипних ґрунтах до 4-6 кг/см2, збільшує площу опору в 2-3 рази. Грунтовий масив через 28 дiб, пiсля його ін’єктування, вiдповiдає щiльностi твердих карбонатних глин або щiльних мергелiв, створюючи однорiдний масив з високою несучою здатнiстю.
Для приготування ін’єкцiйних розчинiв використовується водопровiдна вода. В якостi в’яжучого елементу для ін’єкцiйного розчину застосовується портландцемент, не нижче марки М400, розчин силiкату натрiю, та iншi добавки, в залежностi вiд структури грунту.
До основних переваг даної технології можна віднести:
Дана технологія розроблена: Науково-дослідною лабараторією експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування.
Затверджена: Науково-технічною радою Національного університету водного господарства та природокористування.
Переваги даної методики підтверджені сотнями і тисячами, виконаних нашою компанією і іншими, обїєктів, в Україні і світі.